Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ELEGIA NA ŚMIERĆ NIESZCZĘŚLIWEJ DAMY

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  1975
 • Premiera:
  1975. 09. 04
 • Gatunek:
  Teatr Sensacji "Kobra"
 • Czarno-biały, 75 min

Akcja sztuki rozgrywa się w środowisku brytyjskich filmowców. Samobójcza śmierć aktorki Glorii Scott powoduje serię wypadków w rodzinie Crane'ów i demaskuje atmosferę bezwzględnej walki, jaką toczą między sobą członkowie ekipy realizującej film pt. "Elegia na śmierć nieszczęśliwej damy". Śledztwo prowadzi inspektor Humbleby, któremu pomaga profesor Fen. W tajemniczych okolicznościach ginie otruty Maurice Crane. Policja próbuje ustalić prawdziwe nazwisko samobójczyni. Prasa publikuje list, z którego wynika, że odpowiedzialność za śmierć aktorki ponoszą Madge Crane i jej brat, Nicholas Crane. Wkrótce oboje zostają zabici... [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
NIEJEDEN POGRZEB
Powieść
AutorEdmund Crispin
PrzekładKrzysztof Klinger
2017.02.11 02:02:44
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego