Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

LAMENT

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    2005
  • Premiera:
    2006. 01. 31
  • Barwny, 84 min

Telewizyjna rejestracja spektaklu w reżyserii Pawła Szkotaka, którego premiera odbyła się w Teatrze Polskim w Poznaniu 8 marca 2004 roku. "Lament" Krzysztofa Bizio to przede wszystkim opowieść o samotności. Bohaterkami sztuki są trzy współczesne kobiety: matka, córka i babcia. W ich monologach odbijają się problemy dzisiejszej rzeczywistości. Pod skórą trzech zwyczajnych historii, które mogłyby się przytrafić każdemu, w tym wypadku lepiej powiedzieć - każdej, pulsuje moralitetowe pytanie o źródło zła. Justyna została zwolniona z pracy. Teraz jest w depresji, całymi dniami chodzi bezmyślnie po domu w skarpetkach i bieliźnie, łykajšc prozac. Dla "poprawy nastroju" kradnie płaszcz w sklepie i przygarnia bezdomnego kota. Jej 18-letnia córka Anna wie, jaki jest świat: albo jesteś w nim młoda, piękna i bogata, albo jesteś nikim. Anna ma proste marzenie - chce mieć pieniądze na superdżinsy. Aby to marzenie zrealizować, skurwi się. I wreszcie babcia Zofia, pogodna starsza pani wciąż rozmawiająca z nieżyjącym od dawna mężem, a w wolnych chwilach rozpracowuje system toto-lotka. To ona zapłaci najwyższą cenę za swoje życie, za swoją samotność i za swoją głupotę. Ufnie wpuści do domu koleżankę swojej wnuczki i jej kumpla, a ten ją zabije. "Lament" jest dramatem o nas wszystkich i dla nas wszystkich, jest sztuką o naszym i cudzym życiu i o świecie, który nas otacza i o wszechobecnej samotności, która staje się powoli udziałem nas wszystkich. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
LAMENT
AutorKrzysztof Bizio
2017.02.11 02:03:03
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency