Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NAJWIĘCEJ SAMOBÓJSTW ZDARZA SIĘ W NIEDZIELĘ

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    2005
  • Premiera:
    2006. 03. 13
  • Barwny, 69 min
    W spektaklu wykorzystano fragmenty programów: "Domisie" w reżyserii Jacka Sołtysiaka oraz "Królestwo Maciusia" Cezarego Rossy w reżyserii Sławomira Pultyna.

Dyspozycyjni i operatywni. Dynamiczni i asertywni. Otwarci i komunikatywni. Tryskają energią, są pełni woli odniesienia sukcesu i mają silną motywację. Atrakcyjni, kreatywni, sumienni, pracowici. Poza domem przebywają osiemnaście, dwadzieścia cztery godziny, czasem dwie doby. Budzą się wcześnie rano, kochają z zegarkiem w ręku. Dwie i pół minuty muszą wystarczyć na pieszczoty, przez kolejne dwadzieścia trzeba umyć się, zjeść, ubrać i pędzić do pracy. Szybki seks, motywująca mantra pod tuszem. A przecież tak mało czasu, tak mało czasu. Dom pozostaje pusty. Tylko co jakiś czas dzwoni telefon i włącza się automatyczna sekretarka, by nagrać niespełnione obietnice wcześniejszego powrotu z firmy któregoś z mieszkańców. Dla Nikodema i Klary, wiecznie zapracowanych trzydziestolatków, zaczyna się kolejny dzień. Oboje pracują w branży reklamowej. Ona jest szeregową pracowniczką, on szychą w dyrekcji. Ubierają się modnie i drogo, z wyprzedzeniem planują wakacje zagraniczne, mieszkają w luksusowym apartamentowcu. Wracają do domu po nocy, aby rankiem zerwać się i zdążyć do firmy. Ale tym razem jest inaczej. Nagle dwoje pracoholików odkrywa, że obudziło się w wolną niedzielę. Co można robić razem przez cały dzień? Początkową euforię szybko zastępuje zwątpienie. Wizja leniwego wylegiwania się, bezmyślnego wpatrywania w ekran telewizora czy słuchania muzyki nie przekonuje. Odżywają wspomnienia z dzieciństwa. Wszystkie te rodzinne śniadania, spotkania z krewnymi, marsze do kościoła i jedzenie sernika - przeraźliwa nuda! Klara przypomina sobie, że wedle badań w niedziele jest najwięcej samobójstw. To z powodu tej nudy, podejrzewa Nik. Dzień wolny to nie dar, to przekleństwo! Zdecydowanie lepiej byłoby pracować także w niedzielę! Gdyby znalazł się choć temat do rozmowy... Sztukę Anny Burzyńskiej uhonorowano pierwszą nagrodą ex aequo I Ogólnopolskiego Konkursu na Polską Sztukę Współczesną w 2003. W bohaterów telewizyjnej adaptacji przedstawienia wcielili się Monika Kwiatkowska-Dejczer oraz Maciej Stuhr. Zagrali młodych ludzi uwikłanych w system, w którym wydajność i kreatywność są wartościami nadrzędnymi, a na prywatność i życie uczuciowe nie ma już czasu. Tytułowa niedziela stanie się dla Nika i Klary dniem prawdy. Tylko czy obydwoje są gotowi na takie przeżycie? [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
NAJWIĘCEJ SAMOBÓJSTW ZDARZA SIĘ W NIEDZIELĘ
AutorAnna Burzyńska

Varia
pokaż

2023.01.18 00:33:18
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.