Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MOTYL NA ANTENIE

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1968
  • Premiera:
    2017. 03. 21
  • Czarno-biały, 46 min

    Spektakl został zarejestrowany 3 maja 1968 roku. Pierwotnie emisję planowano na 26 maja 1968, następnie na 4 lutego 1970. Do obu emisji ostatecznie nie doszło.

Pisarz intelektualista obchodzi swoje trzydzieste urodziny. Gośćmi jubilata są: matka, żona i sublokator, który w czasie przyjęcia śpi. Pisarz i jego żona zastanawiają się nad tematyką nowego utworu. Matka od czasu do czasu opowiada wstrząsające historyjki.
W pewnym momencie do uszu zebranych dochodzi odgłos cieknącej wody. Wszyscy zastanawiają się jak zapobiec awarii. Rozwiązaniem problemu byłoby obudzenie śpiącego sublokatora, który jest hydraulikiem, jednak nikt tego nie robi. Woda zalewa mieszkanie. Po jakimś czasie budzi się sublokator i opowiada swój sen. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
MOTYL NA ANTENIE
AutorVaclav Havel
PrzekładIrena Bołtuć
2017.03.24 01:03:58
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl