Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CEL UŚWIĘCA ŚRODKI

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  1977
 • Premiera:
  1977. 06. 16
 • Gatunek:
  Teatr Sensacji "Kobra"
 • Czarno-biały, 55 min

Autor Louis C. Thomas wykorzystał znany pomysł spisku wszystkich przeciwko wszystkim, co z góry zakłada pewną komediowość sytuacji. Z początku widowisko po trosze przypomina melodramat. Historię romansową z wdziękiem rozgrywają Grażyna Barszczewska i Jan Peszek # wybitny polski artysta kojarzony głównie z teatrem krakowskim, potem stołecznym, a w 1977 roku mało znany, choć wyróżniający się już aktor łódzki. W miarę rozwoju akcji, osadzonej w realiach Paryża lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, wszyscy bohaterowie zostają oplątani siatką intryg. Zamiast klasycznej zagadki kryminalnej i poszukiwania sprawców zbrodni, telewidzowie mają okazję śledzić działania wspólników przestępstwa, którzy próbują wzajemnie się przechytrzyć. Całość została rozegrana z lekkim przymrużeniem oka, niemniej akcja trzyma w napięciu.[TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
CEL UŚWIĘCA ŚRODKI
AutorLouis C. Thomas
PrzekładJolanta Sell
2017.02.11 02:09:05
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman