Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CZTERY KAWAŁKI TORTU

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  2006
 • Premiera:
  2007. 03. 25
 • Barwny, 62 min

  Okres zdjęciowy:15 - 20 października 2006
  Lokacje: Warszawa, Konstancin Jeziorna.

Współczesny dramat obyczajowo-psychologiczny debiutującej autorki Marii Czarneckiej. Inspiracją do napisania sztuki była pewna informacja radiowa.
Dorota jest adoptowaną córką Anny, nauczycielki i Andrzeja, właściciela firmy. Stosunki między nią a Anną układają się źle, co więcej - Anna upatruje w tym źródeł kryzysu swojego małżeństwa. Postanawia zatem w dniu 18. urodzin córki zaproponować jej wyniesienie się z domu. Zaprasza matkę biologiczną Doroty, Elżbietę, z nadzieją, że ta przyjmie do siebie dorosłą już córkę, która nawet nie wie, że jej biologiczni rodzice żyją.
Andrzej, przeciwny zamiarom żony umyka z domu. Elżbieta odmawia przyjęcia córki z uwagi na swoją sytuację rodzinną (mąż - alkoholik) i szok, jaki taka zmiana może spowodować u młodej dziewczyny. Mimo to Anna doprowadza do konfrontacji, której przebieg dodatkowo komplikuje fakt, że Dorota wybrała ten sam dzień, żeby przedstawić rodzicom Michała. Łączy ją z nim dość powierzchowna znajomość, której rezultatem wszelako jest ciąża i intencja założenia rodziny. Właściwie żadna z osób uwikłanych w kryzys nie dorasta do sytuacji...
Ten kameralny utwór, rozgrywający się w ciągu jednego dnia, w sposób zaskakujący porusza ważny problem adopcji i wychowania dziecka w zastępczej rodzinie.[PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2022.05.21 05:52:36
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl