Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CHCIAŁAM CI TYLKO POWIEDZIEĆ...

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  2006
 • Premiera:
  2006. 12. 10
 • Barwny, 62 min

Na zielonej łące wesoło bawi się mała dziewczynka i jej mama, młoda kobieta. Obie są szczęśliwe, śmieją się głośno, wdzięczą przed obiektywem śledzącej je kamery. W kolejnych ujęciach razem układają klocki, bawią się misiem. "Tak się bałaś, że mi się nie uda - zwierza się kobieta w następnym kadrze - ale ja poradzę sobie sama ze wszystkim" - obiecuje z uśmiechem. Opowiada o codziennych wydarzeniach. Cieszy się swoim szczęściem, zapewnia, że wszystko będzie dobrze. Przyznaje, że kiedyś była chora i bardzo bała się założenia rodziny. Ale teraz, z małą Olusią, wszystko się ułoży. Ona sama wkrótce zadebiutuje jako pisarka opowiadaniami dla dzieci. Jej mąż, Adam, znalazł dobrą pracę w agencji reklamowej. Choć oboje mieli niegdyś kłopoty psychiczne, razem zdołają przezwyciężyć wszystko. Razem czują się wolni!
Co zatem poszło nie tak? Matka kobiety z nagrania kurczy się na kanapie, ciężko oddycha. Na ekranie telewizora migocze obraz. Nagranie odtwarza kolejne miesiące życia rodziny. Zarejestrowana relacja staje się coraz bardziej dramatyczna. Kobietę z ekranu telewizora ogarniają wątpliwości. Jej życie powoli zmienia się na gorsze. Odżywają upiory przeszłości. Potencjalni pracodawcy boją się zatrudnić osobę z kłopotami psychicznymi. Kiedy Adam traci pracę, młode małżeństwo zostaje bez środków do życia. Kobieta nie jest w stanie zwrócić się do swojej matki o pomoc, zwierza się tylko przed kamerą. Wydaje się, że już nic nie zdoła powstrzymać jej przed wpadnięciem w otchłań szaleństwa, które nieuchronnie wiedzie do zguby...
Małgorzata Imielska od lat reżyseruje filmy dokumentalne. Spektakl "Chciałam ci tylko powiedzieć" to dla niej podwójny debiut: literacki i fabularny. W główne role: córki-schizofreniczki i matki śledzącej dramatyczną, nagraną relację, wcieliły się wybitne aktorki - Maja Ostaszewska oraz Anna Dymna. Obie równie prawdziwe, przejmujące, zapadające w pamięć. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2007
  Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry")-Wyróżnienie aktorskie
 • 2007
  Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry")-Nagroda im. Stefana Treugutta dla twórcy Teatru Tv
  za debiut autorski i reżyserski w Teatrze TV
2017.12.18 23:37:52
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski