Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BEZŁAD

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    2006
  • Premiera:
    2007. 06. 11
  • Barwny, 65 min

Przedstawienie jest telewizyjną wersja debiutanckiej sztuki Krzysztofa Czeczota, napisanej w 2006 r.
Tragikomiczna historia współczesnej polskiej rodziny. Cezary jest wrażliwym, wykształconym, trzydziestoletnim pracownikiem wielkiej korporacji. Praca satysfakcjonuje go merytorycznie i finansowa. Ma piękną, inteligentną dziewczynę Patrycję, z którą planuje związać się na całe życie. Jego rodzice: matka, Magda, nauczycielka w renomowanym liceum, ojciec, Antoni, prezes dobrze prosperującego przedsiębiorstwa. Siostra Cezarego Ewa jest dwudziestoletnią pełną pasji, atrakcyjną studentką. Należą do klasy średniej i zawsze pragnęli szczęścia i miłości. I nagle ich życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Wszystko zaczyna się rozpadać - nagle i lawinowo. Ale człowiekowi tak trudno pogodzić się ze złym losem: bohaterowie próbują udawać przed innymi, ale i przed samym sobą, byleby nie spojrzeć nieszczęściu prosto w oczy.
Nagle wszystko zaczyna się walić. Splot nieszczęśliwych wypadków odmienia życie bohaterów. Niestety, nikt nie przyznaje się do porażki. Wszyscy udają, kłamią i prowadzą dziwna grę pozorów. Rodzice i dzieci próbują przetrwać w świecie, który wywiera na nich przemożną presję sukcesu. Cała historia dzieje się w ciągu kilku godzin tego samego dnia. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
BAJZEL
AutorKrzysztof Czeczot
2023.01.18 00:35:53
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.