Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

RODZINNY SHOW

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    2007
  • Premiera:
    2008. 09. 29
  • Barwny, 83 min

"Rodzinny show" Petera Quiltera, znanego również w Polsce angielskiego dramaturga, autora głośnej w świecie sztuki "Boska", opowiada o sile oddziaływania współczesnych mediów.
Bohaterem spektaklu jest showman telewizyjny Alan Coogan, który za wszelką cenę chce wrócić do świata mediów i kolorowych magazynów. Godzi się więc na kręcenie w jego rodzinie reality show. Bohater potrzebuje powrotu do świata tabloidów i ponownego wejścia do gry, żeby potwierdzić swój sukces sprzed lat i utrzymać władzę w rodzinie, w której dorasta groźny konkurent, jego własny syn Jamie Coogan. U Cooganów zamieszkuje kamerzysta George. Filmuje domowników, przede wszystkim zaś robiącego karierę w reklamie Coogana juniora. Jednak pomysł reality show z życia najbliższych mści się na bohaterze. Dopuszczenie do rodzinnych tajemnic nielojalnego operatora owocuje uświadomieniem synowi, w jaki sposób ojciec manipuluje jego karierą i zarabianymi pieniędzmi. Właściciel kamery dostrzega też schowaną w cieniu bohatera utalentowaną i atrakcyjną żonę Helen, która pod jego presją porzuciła karierę piosenkarki. Wskutek intryg kamerzysty pozycja bohatera zostaje zakwestionowana.
Kiedy wydaje się, że wszystko zostało przesądzone następuje nieoczekiwany zwrot akcji, bo kompromitacja czy skandal okazują się równie dobrą drogą zyskania społecznego zainteresowania, co wybitne osiągnięcia. Nie wiadomo tylko, jak sobie z tym wszystkim poradzi rodzina bohatera. A widz zastanawia się, czy media, nazywane czwartą władzą, nie są już władzą pierwszą. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
RODZINNY SHOW
AutorPeter Quilter
PrzekładElżbieta Woźniak

Varia
pokaż

2023.01.18 00:36:35
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl