Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SPÓŁKA MORDERCÓW

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1976
  • Premiera:
    1976. 01. 24
  • Barwny, 87 min

Farsa kryminalna Roberta Thomasa. Trzej mieszkańcy prowincjonalnego miasteczka zakładają spółkę mającą na celu zgładzenie nieznośnych współtowarzyszek życia. Baron pragnie pozbyć się żony starającej się o merostwo, Paweł Pitard zamierza uwolnić się od siostry, którą oskarża o doprowadzenie ich wspólnej kawiarni do ruiny, dziennikarz Leo Barbise ma dosyć zdradzającej go żony.
Wspólnicy ustalają szczegółowy plan zbrodni doskonałej. Każdy z nich zobowiązuje się zabić wybraną współtowarzyszkę wspólnika. Niestety, prześladuje ich pech i każda z podjętych prób kończy się fiaskiem.
Baron traci życie w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Jego miejsce w spółce zajmuje kapitan Cezar Colombani, który chce zabić szantażującą go siostrzenicę. Kolejne póby zamordowania kobiet nie dają rezultatów. Wszyscy wspólnicy odchodzą z tego świata w tragicznych okolicznościach. Siostrzenica kapitana zabija Pawła Pitarda. Kapitan, romansujący z żoną dziennikarza, ginie z ręki zazdrosnego męża. Leo Barbise zażywa śmiertelną truciznę.
Okazuje się, że mężczyźni padli ofiarą kobiet zostali zamordowani według własnych planów. Ale finał historii okazuje się jeszcze bardziej zaskakujący... [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
SPÓŁKA MORDERCÓW
AutorRobert Thomas
PrzekładJolanta Sell
2018.11.16 23:54:03
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency