Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

IWONA, KSIĘŻNICZKA BURGUNDA

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    2011
  • Premiera:
    2011. 05. 17
  • Barwny, 155 min

    Spektakl został zarejestrowany podczas III Festiwalu Sztuki Reżyserskiej INTERPRETACJE 2011 W Katowicach.

Ekipa Teatru Śląskiego w kolejnej adaptacji jednego z najbardziej znanych dzieł Witolda Gombrowicza. Iwona cierpi na przypadłość polegającą na spowolnieniu przepływu krwi, skutkiem czego jej aktywności życiowe ograniczone zostają do minimum. Pewnego dnia dziewczyna spotyka księcia Filipa, który postanawia się z nią ożenić, a tym samym dokonać spektakularnego aktu sprzeciwienia się dworskim konwenansom. Pojawienie się na dworze Iwony - absurdalnie biernej, milczącej postaci - wzbudza w każdym z bohaterów najgłębiej skrywane instynkty. Ich gama jest bardzo szeroka - od litości aż po sadyzm. Spektakl wyreżyserował urodzony w Rumunii Attila Keresztes, zaś kostiumy zaprojektowała jego rodaczka Bianca Imelda Jeremias.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
IWONA, KSIĘŻNICZKA BURGUNDA
AutorWitold Gombrowicz

Patrz także:
schowaj

2017.02.11 02:12:42
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency