Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MIŁOŚĆ NA MADAGASKARZE

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    2000
  • Premiera:
    2000. 04. 16
  • Barwny, 65 min

Peter Turrini to urodzony w 1944 roku prozaik i dramaturg austriacki, który już od czasów debiutu (1971) zyskał sobie dwuznaczną sławę skandalisty. Większość jego sztuk spotykał podobny los. Entuzjastyczne recenzje i aplauz widowni, a z drugiej strony głosy oburzenia ze strony rozmaitych środowisk. Turrini znany jest również w Polsce. Jego dramaty pojawiają się co jakiś czas na naszych scenach (ostatnio m.in. "Alpejskie zorze" w stołecznym Dramatycznym), w rocznikach "Dialogu" można znaleźć tłumaczenia najważniejszych utworów pisarza (debiutnackie "Polowanie na szczury", "Józef i Maria", wspomniane "Alpejskie zorze", "Dzieciobójstwo", "Bitwa pod Wiedniem"). Powstałą w 1998 roku "Miłość na Madagaskarze" Turrini nieco wielkodusznie zadedykował "pozbawionemu fantazji". Głównym bohaterem tego pesymistycznego dramatu jest Johnny Ritter, starzejący się właściciel podupadającego kina na peryferiach Wiednia. Samotny, zgorzkniały, pozbawiony wszelkich złudzeń stoi na krawędzi finansowego i egzystencjalnego bankructwa. Jedynymi jaśniejszymi chwilami w jego życiu są te, kiedy popija wino przed zdjęciem swego idola - Klausa Kinskiego. I jakby w nagrodę, od blondwłosego gwiazdora przychodzi impuls, wyrywający Rittera z otępienia. Złożony chorobą Kinski każe Johnny'emu za pożyczone pieniądze jechać do Cannes i spotkać się tam z południowoamerykańskimi miafiosami, którzy chcą "wyprać" trochę brudnych pieniędzy, inwestując je w nowy film z udziałem aktora. Sam zainteresowany jest w szpitalu i na gwałt potrzebuje środków na dalszą kurację. Ritter, choć całkowicie pozbawiony fantazji, ma odegrać rolę doświadczonego producenta, podpisać kontrakt i zainkasować gotówkę. Johnny wyrusza więc w szaleńczą z jego punktu widzenia eskapadę. Mimo początkowych trudności udaje mu się pomyślnie sfinalizować negocjacje z mafią. Spotyka też kobietę, z którą - po raz pierwszy od lat - może w miarę szczerze porozmawiać. Nieoczekiwanie zaczyna w nim kiełkować pragnienie autentycznego uczucia. Niestety, wkrótce przychodzi wiadomość o śmierci Kinskiego. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
MIŁOŚĆ NA MADAGASKARZE
AutorPeter Turrini
PrzekładMarek Szalsza

Varia
pokaż

2024.06.06 00:39:38
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.