Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NIEKTÓRE GATUNKI DZIEWIC

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  2000
 • Premiera:
  2000. 10. 29
 • Barwny, 67 min

Kolejna sztuka dla Teatu TV młodego dramatopisarza, autora dobrze przyjętych przez widzów i krytykę sztuk "Ketchup Schroedera" i "Usta Micka Jaggera", prezentowanych w Studiu Teatralny Dwójki. Doman Nowakowski jest także scenarzystą serialu komediowego "Święta wojna" oraz współscenarzystą (z Dariuszem Wieromiejczykiem) serialu "Pokój 107", równie chętnie oglądanego. Wspomniane tytuły świadczą o tym, że autor znakomicie czuje się w konwencji komediowej. Bawią go wszelkie paradoksy i absurdy naszej rzeczywistości, stereotypy w myśleniu i języku, umie zaś pisać o tym lekko, bezpretensjonalnie i dowcipnie. "Niektóre gatunki dziewic" to również spektakl o zabarwieniu komediowym. Jest to współczesna historia o dojrzewaniu do miłości, nieumiejętności wyrażania uczuć, o powszechnej dziś, totalnej bezradności wobec uczuć, spotęgowanej "wyścigiem szczurów", pomieszaniem pojęć i przerostem materii nad duchem. Młoda dziewczyna poznaje bardziej od siebie doświadczonego mężczyznę. Ich związek pozwala jej dorosnąć do tak trudnego uczucia, jakim jest miłość, i zrozumieć trudy bycia we dwoje. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
NIEKTÓRE GATUNKI DZIEWIC
AutorDoman Nowakowski

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2001
  Sopot (Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry")-Nagroda aktorska
2020.03.13 00:20:57
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman