Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŚLUB

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    2000
  • Premiera:
    2000. 10. 23
  • Barwny, 39 min

Pierwsze dziecięce zauroczenia - dziewczynki, która właśnie zdała do czwartej klasy, i poznanego przypadkiem szóstoklasisty. Malownicze pejzaże i urokliwy klimat małej, nadmorskiej miejscowości. Szczere, spontaniczne rozmowy o tym, jak powinien wyglądać ślub, czym jest małżeństwo, rodzina, dorosłe życie. Autentyczna więź rodzinna, której nie są w stanie naruszyć żadne sprzeczki ani złe nastroje. Nowa znajoma rodziny sportretowanej w widowisku przez Annę Onichimowską zauważa: miło się na was patrzy. To spostrzeżenie podzieli zapewne wielu widzów oglądających spektakl Rolanda Rowińskiego, niezależnie od wieku.
Podczas letnich wakacji Bisia wyjeżdża z rodzicami nad morze. Jej trochę roztrzepana mama (wciąż gubi kapelusze) jest malarką. Tata jest architektem, właśnie przygotował pracę na konkurs i zamartwia się, czy koledzy skończą wszystko na czas. Na urlopie, pierwszym od trzech lat, nie rozstaje się z aparatem fotograficznym, pstryka natychmiast, gdy coś go zachwyci lub zadziwi. Rodzice z sentymentem oglądają stare kąty w domu, w którym spędzali wakacje dziesięć lat temu, przed narodzinami Bisi. Dziewczynkę ciekawi, jak to wówczas było, czy tata i mama przypadkiem się nie nudzili, gdy jej nie było jeszcze na świecie. Mama prostuje - byłaś, tylko miałaś nie więcej niż trzy centymetry, i nie wiedzieliśmy, czy będziesz chłopcem, czy dziewczynką. Odpowiadając na proste pytania dziecka, dorośli zaczynają dostrzegać, ile się między nimi zmieniło, nie zawsze na dobre. Uświadamiają sobie, jak bardzo ich córce potrzebna jest pewność, że jest dla nich ważna. Od nowa uczą się być ze sobą, w trójkę. Rozmawiają, beztrosko bawią się nad morzem. Coraz więcej chwil szczęśliwych i pięknych warto zatrzymać w fotograficznym kadrze. Sielankę zakłóca nagły wyjazd pana Jacka do Łodzi, w pilnej sprawie związanej z konkursem. Mama czyni mężowi wyrzuty i wciąż jest bardzo zła, ale teraz już bardziej na siebie niż na tatę, bo przecież nie wyjeżdżałby, gdyby nie musiał. Nad morzem Bisia poznaje Michała. Jego mama, dziennikarka, nie rozstaje się z telefonem komórkowym i laptopem nawet na urlopie, tata został w Warszawie, zresztą i tak nie mieszkają razem. Niewiele starszy, ale dużo dojrzalszy i bardzo opiekuńczy chłopak wyraźnie Bisię adoruje. Pewnego dnia podczas spaceru dzieci widzą udekorowane samochody. Podążają w ślad za orszakiem weselnym, przypatrują się ceremonii w kościele. Gdy potem rozmawiają o ślubie, Michał niespodziewanie oświadcza, że się z Bisią ożeni - jeśli nie jutro, to może pojutrze. Żartem pokrywają zażenowanie, ale oboje czują, że łączy ich coś niezwykłego. Niestety, Michał musi wracać do domu, pani Krystyna otrzymała wiadomość, że mąż miał wypadek samochodowy. Dzieci mają przed sobą jeszcze tylko jeden wspólny spacer. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
ŚLUB
AutorAnna Onichimowska

Varia
pokaż

2018.07.15 23:58:35
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski