Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PUŁAPKA NA SZCZURY

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1995
  • Premiera:
    1996. 06. 28
  • 36 min

Miniatura dramatyczna słynnej angielskiej autorki kryminałów Agathy Christe (1891-1976), pod oryginalnym tytułem "The Rats". Do małego mieszkania na poddaszu w modernistycznej kamienicy,pod nieobecność gospodarzy zostaje zwabiona para kochanków. Poczatkowo Sandra i David są przekonani, że po prostu pomylili terminy, stąd ich dziwna wizyta u przyjaciół, którzy przebywają na wakacjach. Dopiero nagłe pojawienie się Aleca sprawia, że dwoje bliskich sobie ludzi zaczyna się denerwować. Już wkrótce okaże się, że bohaterowie znaleźli się w wyrafinowanej i okrutnej pułapce. Poza zaskakującym - jak zwykle u Agathy Christie - zakończeniem, w "Pułapce na szczury" zwracają uwagę błyskotliwie nakreślone portrety ludzi, którzy znalazłszy się w potrzasku, dosłownie i w przenośni, nieświadomie odkrywają swe prawdziwe uczucia: egoizm, paraliżujący strach, pragnienie zrzucenia odpowiedzialności na drugą osobę. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
PUŁAPKA NA SZCZURY
AutorAgatha Christie
PrzekładEwa Horodyska
2017.06.12 00:45:16
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor