Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WSZYSTKIE LEKCJE ODWOŁANE

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1998
  • Premiera:
    1998. 12. 12
  • 27 min

W kalendarzu powinny być same niedziele - marzą Basia i Jacek. A w życiu - wyłącznie przyjemności, żadnych zakazów, nakazów, obowiązków. Nieoczekiwanie życzenie rodzeństwa zaczyna się spełniać. Rodzice i dziadek wyjeżdżają, zostawiając dzieciom list - możecie jeść tylko lody i chipsy, do nocy oglądać telewizję, a nawet grać do rana w gry wirtualne. Nie wierząc własnemu szczęściu, dzieci wędrują do szkoły, gdzie wita ich transparent - wszystkie lekcje odwołane. Uradowani uczniowie tańczą i śpiewają - nikt niczego nam nie każe, wreszcie można żyć inaczej! Nagle klasowy projektor włącza się sam, wyświetla film obrazujący niezbyt grzeczne zachowania dzieci w różnych sytuacjach, jakby podpatrzone ukrytą kamerą. Wreszcie pokazuje swą twarz sprawca całego zamieszania, czarodziej Mambo, ofiarowując dzieciom klucz do miasta Wszystkomiwolno. W tym dziwnym mieście nie ma dorosłych, a jego mali mieszkańcy mogą robić, co chcą. Wystarczy unieść nad głową magiczny klucz do miasta, wypowiedzieć zaklęcie i życzenie, jednak klucz spełni tylko pięć życzeń. Najpierw dzieciaki objadają się lodami, potem do upadłego wirują na karuzeli. Jednak początkowa euforia i łapczywe korzystanie z uroków swobody zaczynają wszystkich nużyć. Okazuje się, że wcale niełatwo jest sensownie korzystać z daru wolności, a bardzo trudno - co chwila dokonywać trafnych wyborów. Dzieci powoli zaczynają odczuwać przykre skutki chaosu i braku wszelkich autorytetów. Coraz mocniej tęsknią za rodzicami i coraz bardziej obawiają się tego, że oni nigdy nie wrócą, bo mają już dość swoich niesfornych pociech. Postanawiają zorganizować wspaniały bal przebierańców na pożegnanie "wolności" i powitanie rodziców. Najładniej ubrana osoba w nagrodę będzie miała prawo wypowiedzieć ostatnie życzenie, które im pozostało - żeby rodzice wrócili. Nie wszyscy jednak zgadzają się z tym postanowieniem. Niektórzy chcieliby mieć wszystko - i kochających rodziców przy sobie, i magiczny klucz do dyspozycji. Okazuje się to niemożliwe. Dzieci znów wzywają na pomoc czarodzieja. Mądry Mambo wie, że dorośli miewają czasem dziksze pomysły niż dzieci, więc może jeszcze raz zaufa ich rozsądkowi i dobroci. Barwne widowisko z piosenkami, grane przez młodych wykonawców - do oglądania rodzinnego. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
WSZYSTKIE LEKCJE ODWOŁANE
AutorMałgorzata Holender
2020.06.11 00:11:43
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego