Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DIABELSKI PATROL

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1997
  • Premiera:
    1998. 03. 13
  • Barwny, 46 min

Animowana czołówka przypomina znaną historię uprowadzenia przez diabły mistrza Twardowskiego, praprzodka małego Mikołaja. Trzysta lat później historia omal się powtarza. Dwa diabły wysłane na ziemię próbują odzyskać magiczny kajet, który trafił w ręce Mikołaja Twardowskiego, ucznia klasy siódmej. Zjawiają się w jego domu, przed mamą udają wyczekiwanych hydraulików. Przebierają się we współczesne stroje, ukrywają diable ogony. Zjadają parę stron słownika wyrazów obcych, by tym prostym sposobem nauczyć się najpotrzebniejszych w dzisiejszych czasach słów, i podążają za Mikołajem krok w krok. Są gotowe na wszystko, byle zdobyć kajet zawierający straszliwe zaklęcia, niebezpieczne dla wszystkich diabłów. Chłopiec, nieświadom czarodziejskiej mocy, jaka staje się jego udziałem za sprawą magicznego rekwizytu, przeżywa niesamowite historie jako czarodziej mimo woli. Wreszcie zgadza się oddać cudowny kajet, jeśli Dusiołek i Rokita wypełnią trzy postawione przez niego warunki. Diabelski patrol rusza do dzieła, wywołując nową lawinę komicznych zdarzeń. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 01:27:02
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor