Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

JULIAN TUWIM - MOJE SŁOWA

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1997
  • Premiera:
    1998. 09. 11
  • Barwny, 35 min

Widowisko poetyckie złożone z popularnych, ale także mniej znanych wierszy Juliana Tuwima - ujęte w opowieść o jednym dniu z życia Poety. Na spektakl składają się różne, zaaranżowane sytuacje, które pokazują Poetę prywatnie. Wszystko zaczyna się od przyjścia Dziennikarki. Jej pytania są pretekstem do przywołania w odpowiedzi fragmentów wierszy. Postaci występujące w widowisku to znajomi i najbliższa rodzina Poety. Oni też rozmawiają między sobą Tuwimowskimi strofami. Nastrojowa, pełna wdzięku inscenizacja, z piękną muzyką i fragmentami śpiewanymi. Wykorzystano m.in. fragmenty wierszy: "Ptasie radio", "Trawo moja zielona", "Stan złotowłosej dziewczynki", "Dzieciństwo", "Dwa wiatry", "Słoń Trąbalski", "Teatr", "Kałuża", "Spóźniony słowik", "Słopiewnie", "Książka", "Najście". Autorzy widowiska cytują także fragmenty wypowiedzi Poety. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
Wiersze Juliana Tuwima
AutorJulian Tuwim
2017.02.11 01:27:17
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl