Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KASZTANEK

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1997
  • Premiera:
    1997. 06. 08
  • Barwny, 40 min

Opowiedziana z przymrużeniem oka historia z życia współczesnej rodziny - o poszukiwaniu tożsamości i własnego miejsca na ziemi, nie tylko przez 10-letnią bohaterkę. Rodzice Basi, wciąż zajęci i zapracowani, także muszą przeżyć coś niezwykłego, co wytrąci ich z rutyny codziennego życia, aby zdołali uzmysłowić sobie, co jest dla nich naprawdę ważne. Jedynaczka, dla której rodzice nie mają czasu, wędruje samotnie przez park, z ukrycia podglądając bawiące się dzieci. Znajduje niezwykłego kasztanka, który ma oczka, buzię, zakatarzony nos i magiczną moc - może wszystkich zmieniać we wszystko wedle swego widzimisię. Basia, niezadowolona ze swej powierzchowności, chce być taka jak koleżanka albo jeszcze ładniejsza. Zabiera zziębniętego kasztanka do domu i opiekuje się nim jak lalką, aż budzi to niepokój rodziców. Dorośli nie mogą uwierzyć w jego czarodziejskie właściwości, więc córka postanawia im udowodnić, że wszystko jest możliwe. W jednej chwili przybiera postać ślicznej Karoliny, z dawnej Basi zostaje tylko sukienka i znajomość rodzinnych sekretów. Rodzice również przechodzą gruntowną metamorfozę - mama zostaje modelką, a tata staje się 10-letnim chłopcem. Wizyta babci rozpoczyna serię zabawnych nieporozumień. Początkowo wszyscy zainteresowani świetnie się bawią, mama wciąż przymierza nowe stroje, stale gdzieś wyjeżdża i marzy o dużej roli w wielkim filmie, tata nareszcie może nic nie robić i za nic nie odpowiadać. Ale ten błogi stan rodzi też wiele nie przewidzianych komplikacji. Trzeba czym prędzej przekonać kasztanka, by przywrócił pierwotny stan rzeczy. Po wielu perypetiach bohaterowie wracają do swoich dawnych postaci bogatsi o nowe doświadczenia i bardziej ze sobą związani jako rodzina. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.01.30 00:20:45
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl