Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

OSZUŚCI

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    2002
  • Premiera:
    2002. 09. 09
  • Barwny, 74 min

Zabawna, ale i nie pozbawiona przewrotnego morału komedia romantyczna o dwóch parach małżeńskich w średnim wieku i ich zakochanych, wchodzących właśnie w dorosłe życie dzieciach.
Monika i Howard tańczą, czule przytuleni. Grace i Sam, oboje bardzo skrępowani, próbują się rozgościć w pokoju hotelowym. Sprzeczka młodych trwa, Michelle zatrzaskuje Allenowi drzwi przed nosem, on ucieka się do najrozmaitszych sposobów, by dostać się do własnego mieszkania. Scenki z życia sześciorga bohaterów nieustannie się przeplatają, zmieniają się układy par, ujawniają najgłębsze pragnienia i niespełnienia osób uwikłanych w związki formalne, nieformalne i potajemne. Jak zwykle, Monika i Howard spotykają się w piątek. Ona wydaje się trochę rozczarowana, u niegdyś romantycznego kochanka dostrzega wyraźne symptomy kryzysu wieku średniego. On jest już zmęczony, postanawia zerwać z niewątpliwie atrakcyjną, ale nie najmłodszą kochanką. Sam zdradza żonę po raz pierwszy. Zawsze śmiertelnie się bał, że to się może wydać, dlatego nigdy nie zaryzykował spotkania z inną kobietą - do chwili, gdy znaleźli się z Grace w kinie. Dwoje obcych ludzi w zupełnie pustej sali od razu wyczuło w sobie pokrewne dusze. W motelu Grace opowiada o mężu, który zawsze w piątki gra w pokera, o swojej pierwszej randce i pierwszej nocy z mężczyzną, oczywiście, późniejszym mężem. Sam opowiada o żonie, w piątki grywającej w kanastę, którą kocha, "na ile ona pozwala", mówi o pierwszym, niezgrabnym pocałunku i o cudownych przeżyciach, których przez lata nie doświadczał - aż do dzisiejszego wieczoru. W swoich domach Grace i Howard oraz Monika i Sam, dwie pary z dwudziestoparoletnim stażem małżeńskim, wchodzą w swoje stare role. Rutynę bycia we dwoje burzy nieoczekiwane pojawienie się dzieci. Allen, syn Moniki i Sama, po kłótni z Michelle jest kompletnie zdezorientowany. Kocha tę dziewczynę, mieszkają razem od dwóch lat, ale nadal nie jest pewien, czy chce z nią być na zawsze. Prosi rodziców o radę, jak postąpić. Michelle zjawia się u swoich staruszków o czwartej trzydzieści nad ranem z tym samym pytaniem. Chciałaby wyjść za mąż za Allena, ale nie jest pewna, czy on również szczerze tego pragnie. A musi przecież podjąć decyzję - ślub czy zerwanie. Howard radzi ukochanej jedynaczce, aby nie próbowała zadowolić nikogo poza sobą. Grace zastanawia się, dlaczego córka nie przedstawiła im dotychczas rodziców chłopaka, z którym chce się związać na stałe. Michelle postanawia natychmiast nadrobić to niedopatrzenie. Nikt się nie spodziewa, że naprędce zaaranżowana rodzinna kolacja może aż tyle zmienić w życiu wszystkich zainteresowanych. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
OSZUŚCI
AutorMichael Jacobs
PrzekładMichał Ronikier
2023.01.18 00:15:53
© 1998-2023 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.