Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

O KSIĘCIU GOTFRYDZIE, RYCERZU GWIAZDY WIGILIJNEJ

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1997
  • Premiera:
    1998. 02. 27
  • 46 min

Baśniowe widowisko według powieści Haliny Górskiej. Mądry astrolog przepowiada królewiczowi urodzonemu pod znakiem Gwiazdy Wigilijnej życie ciekawe i niezwykłe - król zginie tragicznie, a tron obejmie jego brat, podły książę Gerald, który wygania z kraju małego Gotfryda; następca tronu będzie pasł owce i grał na skrzypkach tak pięknie, że swoją muzyką zdobędzie władzę nad ludźmi. Przepowiednia sprawdza się co do joty. Sława młodego grajka dociera na dwór ościennego władcy, król Zygmunt prosi Gotfryda, by swoją muzyką uzdrowił jego córkę, wiecznie smutną księżniczkę Roksanę. Młodzieniec przywraca dziewczynie radość życia, oboje darzą się gorącym uczuciem. Jednak zazdrosny o względy księżniczki hrabia Arnold wystawia odwagę i honor rywala na niejedną ciężką próbę. Dzielny i szlachetny młodzian szczęśliwie pokonuje wszelkie przeciwności losu, zyskując przydomek Gotfryda Zwycięzcy. Teraz musi stanąć do walki ze zdradzieckim stryjem, by odzyskać utracone dziedzictwo i zdobyć rękę pięknej Roksany. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
O KSIĘCIU GOTFRYDZIE, RYCERZU GWIAZDY WIGILIJNEJ
AutorHalina Górska
2022.05.21 05:32:42
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych