Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POWIEDZ COŚ

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2004
 • Gatunek:
  Etiuda fabularna
 • Barwny (negatyw: Kodak), 16 min
  Film zainspirowany wątkami literackimi z "Bratanka Wittgensteina" Thomasa Bernharda oraz prozą Donalda Bartheleme.

Film o języku. 43 letni mężczyzna, Dawid, pisze podręcznik do teorii komunikacji społecznej, sam jednocześnie nie wierząc w komunikację międzyludzką. 5 scen przedstawiających relacje z najważniejszymi ludźmi w jego życiu - żoną, córką, matką, kochanką i najlepszym przyjacielem są zarazem "ilustracjami" do jego książki. Ale nadchodzi moment, w którym bohater musi wreszcie coś powiedzieć. Coś naprawdę.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2004
  Kraków (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Inne Kino" SMOFI)-Nagroda za reżyserię
 • 2004
  Kraków (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Inne Kino" SMOFI)-Nagroda za zdjęcia
 • 2005
  Warszawa (Festiwal Filmowy "Jutro Filmu")-Nagroda za najlepszą kreacje aktorską
2022.05.21 00:12:03
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl