Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TELEFONO

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2004
 • Gatunek:
  Etiuda fabularna
 • Barwny, 2 min

Patty Diphusa, gwiazda filmów erotycznych przyjeżdża do Warszawy. Tam, na Dworcu Centralnym, ma na nią czekać mężczyzna jej marzeń. Jednak kiedy ten nie przychodzi, zagubiona w obcym mieście Patty telefonuje do Pedro Almodovara...
Telefon to pierwszy film z udziałem kultowego reżysera Pedro Almodovara, a dokładnie... jego głosu. W roli głównej wystąpiła Ewa Kasprzyk, która w Patty Diphusę, gwiazdkę filmów porno wymyśloną przez Almodovara, wcieliła się już wcześniej w monodramie będącym adaptacją felietonów i opowiadań hiszpańskiego reżysera.
Telefon, krótkometrażowy film Marcina Wrony, powstał dla Europejskiej Akademii Filmowej. Jego premiera odbyła się podczas ceremonii wręczenia nagród Akademii w Barcelonie w grudniu 2004. Po projekcji Pedro Almodovar wyrażał się w bardzo pochlebnych słowach o filmie Wrony. Telefon jest częścią europejskiego projektu "Sunday in the Country" organizowanego przez Akademię w celu promocji młodych twórców przed międzynarodową publicznością i członkami Akademii. W tym roku do projektu, oprócz twórców min. z Izraela, Irlandii i Czech zaproszono Polaka - Marcina Wronę (reżysera wielokrotnie nagradzanego filmu pt. "Człowiek Magnes"), reprezentującego Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Tematem tegorocznych filmów były "hiszpańskie ślady w Twoim kraju".

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2005
  Kraków (Krakowski Festiwal Filmów Niezależnych KRAKFFA)-III Nagroda dla filmu studenckiego
2017.02.11 01:15:09
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor