Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

W KÓŁKO TO SAMO

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1996
 • Gatunek:
  Widowisko telewizyjne
 • Czarno-biały, 8' 27''

Współczesna pisarka rosyjska, niezmiernie ceniona w kraju i zagranicą za twórczość prozatorską i dramaturgiczną. Po debiucie w 1972 zyskała oficjalne uznanie w połowie lat osiemdziesiątych, w końcu tej dekady drukowała także w prasie emigracyjnej. "W kółko to samo" to opis krótkiego kontaktu dwóch kobiet - wypuszczonej z więzienia po kilkunastu latach odsiadywania wyroku i odwiedzającej ją dziewczyny, której zadaniem jest - według tego, co mówi - ustalenie pewnych danych. Półsłówka, niedopowiedzenia, sugestywny klimat osaczenia, to środki właściwe autorce. Interpretacja należy do widza. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
W KÓŁKO TO SAMO
Dramat
AutorLudmiła Pietruszewska
PrzekładIrena Lewandowska

Patrz także:
schowaj

 • 1993
  Spektakl telewizyjny / Ludmiła Pietruszewska / Tomasz Zygadło
2019.05.28 00:09:48
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl