Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Stanisława Piasecka

Stanisława Piasecka

 
zwiń

 • 1918. 01. 12
  Data urodzenia
  Odessa
 • 1937
  Egzamin eksternistyczny
  aktorski
 • 1976. 10. 31
  Data śmierci
  Łódź

Śpiewaczka, aktorka. Karierę zaczynała w 1935 jako statystka i chórzystka w wileńskim Teatrze Lutnia, od 1937 występowała w tym teatrze już jako aktorka i śpiewaczka. Podczas okupacji zajmowała się handlem i pracowała jako woźna w fabryce. Od 1944 ponownie występowała. W maju 1945 wraz z zespołem Teatru Lutnia repatriowana do Torunia, brała tam udział w koncertach, a następnie przeniosła się do Łodzi, gdzie utworzono Teatr Komedii Muzycznej Lutnia. Grała w nim do 1947, a w latach 1947-50 występowała w teatrach Bagatela i Osa. W następnych latach należała do zespołu łódzkiej Operetki (Teatr Muzyczny). W 1974 przeszła na emeryturę.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1967
  Film fabularny - telewizyjny
  Obsada aktorska (mieszkanka miasteczka)
 • 1946
  Film fabularny
  Obsada aktorska (śpiewaczka w pociągu; w napisach widnieje jedynie nazwisko aktorki, najprawdopodobniej chodzi właśnie o Stanisławę Piasecką)
2020.05.20 01:58:06
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski