Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Nina Polakówna

Nina Polakówna - galeria
Fot. Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie

 
zwiń

 • 1910. 10. 30
  Data urodzenia
  Moskwa
 • 1948
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Kurs dla Instruktorów Teatrów Niezawodowych w PWST w Warszawie (z siedzibą w Łodzi)
 • 2003. 12. 24
  Data śmierci
  Warszawa; pochowana na Cmentarzu Prawosławnym na Woli

Właściwie: Janina Łaganowska.
Aktora i suflerka. Debiutowała w 1927 roku w Teatrze Nowym w Łodzi. W latach 1927-39 występowała w teatrach rewiowych Warszawy oraz w zespołach objazdowych. W czasie drugiej wojny światowej występowała w teatrach jawnych. Po wojnie, w latach 1945-65 związana była z różnymi zespołami estradowymi. W latach 1965-70 występowała w Teatrze Ziemi Mazowieckiej, w latach 1970-75 pracowała w tym teatrze jako suflerka.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1968
  Film fabularny
  Obsada aktorska (Dominika, służąca Hubinów)
 • 1938
  Film fabularny
  Obsada aktorska (kobieta w restauracji "Pod schodkami")
2021.02.08 00:34:54
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency