Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Lech Wojciechowski

Lech Wojciechowski - galeria
Fot. Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie

 
zwiń

 • 1930. 01. 27
  Data urodzenia
  Sulmierzyce k. Ostrowa Wielkopolskiego
 • 1956
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  PWST w Łodzi
 • 1968
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Reżyserii PWST w Warszawie
 • 1980. 03. 22
  Data śmierci
  Warszawa; pochowany na Starych Powązkach

Aktor, reżyser teatralny. Absolwent prawa na Uniwersytecie Wrocławskim (1952). W latach 1956-60 występował w Teatrze Nowym w Łodzi, w sezonie 1960/61 był aktorem Teatru 7.15, a w sezonie następnym Teatru Ziemi Łódzkiej. Podczas studiów reżyserskich należał do zespołu Teatru Narodowego, pełnił funkcję asystenta reżysera i grywał epizody. Od 1966 zrezygnował ostatecznie z aktorstwa. Jako reżyser debiutował w 1966 w Białymstoku, następnie współpracował z wieloma teatrami, m. in. był etatowym reżyserem Teatru Polskiego w Warszawie (1969-73), Teatru Nowego (1973-77), Warszawskiej Opery Kameralnej (1978-80).

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Pierwowzory i ekranizowane sztuki
schowaj

 • 1981
  Spektakl telewizyjny
  Przekład - W AGONII

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

Lech Wojciechowski w internecie
schowaj

2021.11.28 00:34:11
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency