Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Jerzy Ney

 

 • 1904. 07. 31
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1978. 02. 04
  Data śmierci
  Rzym

Właśc. J. Karkowski. W 1929 r. stworzył akrobatyczno-taneczny duet Ney, który do 1935 r. cieszył się opinią jednego z najlepszych w Polsce. Jego pierwszą partnerką była Janina Ostoja Starzewska, później tańczył z Bożeną Alesso i Janiną Łukaszewicz. Duet występował w układach opracowanych przez Neya w najsłynniejszych teatrach rewiowych Warszawy, oraz gościnnie w wielu miastach Polski. W l. 1935-39 był tancerzem Baletu Parnella. W czasie II wojny światowej występował początkowo w lwowskim T. Miniatur, a od 1940 r. w białostockim zespole "Jazz Teatralizowany" pod kierunkiem K. Krukowskiego. Po wybuchu wojny niemiecko-radzieckiej wstąpił do Armii Polskiej pod dowództwem generała Andersa, walczył w szeregach 2 Korpusu Polskiego, m. in. pod Monte Cassino. Występował z rewiowym zespołem Czołówki i Polish Parade pod kier. Refrena (F. Konarskiego) dla polskich i alianckich jednostek na Bliskim Wschodzie i we Włoszech oraz był tancerzem i choreografem w zespole T. Polowego pod kier. K. Krukowskiego; w jego zespołach występował też w l. 1946-47 w Anglii. W 1947 wyjechał wraz z S. Sikorską na tournee na Bliski Wschód. Osiadł we Włoszech. Do 1958 r., w duecie ze swą żoną, Włoszką, występował w różnych krajach Europy i na Bliskim Wschodzie.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1931
  Film fabularny
  Obsada aktorska (tancerz w pokazie tanecznym w restauracji)
2019.12.26 00:58:56
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor