Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Krystyna Dobrowolska

Krystyna Dobrowolska

 

  • 1918. 09. 14
    Data urodzenia
    Okocim
  • 2001. 10. 15
    Data śmierci
    Warszawa

Reżyser, scenarzystka. Studia na Uniwersytecie Jagiellońskim rozpoczęła przed wojną. Dyplom na wydziale filozoficznym uzyskała w 1947 roku. W czasie okupacji pracowała w Muzeum Narodowym i Muzeum Czartoryskich w Krakowie. W latach 1948-52 studiowała jako stypendystka Filmu Polskiego i MKiS w Akademii Sztuk Dramatycznych w czeskiej Pradze na wydziale filmowej dramaturgii. W 1953 roku rozpoczęła pracę jako scenarzysta, a następnie redaktor dramaturg filmów animowanych w Bielsku i Tuszynie. W latach 1955-60 była asystentem reżysera w Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi. Od 1963 roku pracowała kolejno: w Studiu Miniatur Filmowych i Czołówce w Warszawie, w łódzkim Se-Ma-Forze, Spółdzielczej Wytwórni Filmowej i Polfilmie w Warszawie. W 1978 roku uzyskała uprawnienia jako reżyser w dziedzinie filmu animowanego, dokumentalnego i oświatowego.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Varia
schowaj

Nagrody indywidualne
schowaj

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2019.12.18 01:00:15
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor