Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Marian Trojan

Marian Trojan

 
zwiń

 • 1906. 12. 14
  Data urodzenia
  Radostów k. Opatowa
 • 1933
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  PIST w Warszawie
 • 1967. 03. 08
  Data śmierci
  Warszawa; został zamordowany we własnym mieszkaniu podczas napadu rabunkowego; pochowany na Starych Powązkach

Aktor. Studiował na Uniwersytecie Warszawskim, w 1934 uzyskał stopień doktora filozofii w zakresie historii. Równocześnie kształcił się w Państwowej Szkole Dramatycznej przekształconej następnie w PIST. Występował w warszawskich teatrach, równocześnie uczył historii w warszawskich gimnazjach. Podczas wojny był kierownikiem czytelni i brał udział w tajnym nauczaniu. W 1945 podjął pracę jako nauczyciel w Gimnazjum im. Batorego. W 1947 występował w warszawskim Teatrze Powszechnym. Później prowadził amatorskie zespoły teatralne w szkołach i był właścicielem sklepu z dziełami sztuki. W latach 1952-56 był zaangażowany w Teatrze Ateneum, w 1957 występował w Teatrze Polskim, a od 1958 do końca życia w Teatrze Dramatycznym. Przez całą karierę grywał niewielkie role charakterystyczne. Zajmował się także malarstwem.

Ojciec aktora i reżysera filmowego Jerzego Trojana.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2021.04.12 00:38:19
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl