Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Jerzy Jesionowski

 
zwiń

 • 1919. 11. 07
  Data urodzenia
  Ponikiew Duża
 • 1967
  Odznaczenie
  Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski
 • 1979
  Odznaczenie
  Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski
 • 1985
  Nagroda
  nagroda Ministra Obrony Narodowej II stopnia
 • 1992. 10. 28
  Data śmierci
  Warszawa

Prozaik, dramatopisarz, satyryk, autor utworów dla dzieci. Debiutował w 1934. Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Warszawskiej (1955), studiował też na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Warszawskiego. Początkowo pracował jako inżynier łączności. Od 1965 pracował w Polskim Radiu, pełniąc m. in. funkcje naczelnego redaktora Programu III i dyrektora programowego. W latach 1968-72 był kierownikiem artystycznym zespołu filmowego "Wektor". W latach 80. działacz "nowego" ZLP.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Pierwowzory i ekranizowane sztuki
schowaj

Nagrody indywidualne
schowaj

 • 1976
  Nagroda Państwowa II stopnia; zespołowo
 • 1976
  Nagroda Przewodniczącego Komitetu d/s Radia i Telewizji zespołowo
2021.04.25 00:53:16
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency