Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Wanda Bartówna

Wanda Bartówna - galeria

 
zwiń

 • 1917. 06. 21
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1937
  Egzamin eksternistyczny
  PIST w Warszawie
 • 1937. 06. 08
  Debiut teatralny
  w komedii "Mecenas Bolbec i jego mąż" L. Verneuila i G. Bera na scenie warszawskiej Teatru Kameralnego
 • 1980. 08. 31
  Data śmierci
  Warszawa; pochowana na Cmentarzu Powązkowskim

Aktorka. Ukończyła gimnazjum w Warszawie. Po maturze uczyła się prywatnie gry aktorskiej. Do wybuchu wojny występowała w Teatrze Kameralnym. Podczas okupacji pracowała jako kelnerka w "Cafe Bodo". W 1940 r. pracowała przez krótki czas w Theater der Stadt Warschau. Po Powstaniu Warszawskim znalazła się w Łodzi, gdzie krótko występowała, a następnie w Gdyni. Po powrocie w 1950 r. do Warszawy występowała w Teatrze Domu WP, następnie w Teatrze Dramatycznym, T. Sensacji i w T. Lalek "Guliwer" (do r. 1960). Po ustąpieniu ze sceny pracowała jako urzędniczka w Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Warszawie. (Źródło: Maśnicki J., Stepan K.: "Pleograf". 1996)

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2021.07.26 00:26:25
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl