Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Piotr Szalsza

 
zwiń

 • 1944. 05. 26
  Data urodzenia
  Bytom
 • 1979
  Odznaczenie
  odznaka "Zasłużony Działacz Kultury"
 • 1990
  Odznaczenie
  odznaka "Zasłużony Dla Kultury Polskiej"
 • 1993
  Odznaczenie
  Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej
 • 2014
  Odznaczenie
  Złoty Krzyż 1. Klasy Republiki Austrii w dziedzinie Nauki i Kultury

Reżyser, scenarzysta, muzyk, pisarz i publicysta. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach (1967). W latach 1965-66 muzyk instrumentalista w Orkiestrze Polskiego Radia i Telewizji w Krakowie. W latach 1963-68 korespondent czasopism "Ruch Muzyczny" i "Poglądy". W latach 1967-76 redaktor, kierownik redakcji i sekretarz Działu Programów Artystycznych w katowickim oddziale TVP. W latach 1976-81 kierownik Redakcji Muzyki i Rozrywki w gdańskim oddziale TVP. Od 1983 mieszka i pracuje w Wiedniu. Niezależny reżyser i scenarzysta, współpracujący m.in. z ORF, ZDF. ARTE, NHK, 3 SAT i TVP.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Varia
schowaj

2021.12.12 01:52:54
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski