Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Krystyna Krasicka

Krystyna Krasicka

 
zwiń

 • 1909. 02. 27
  Data urodzenia
  Dąbrowa k. Tarnowa
 • 1951
  Egzamin eksternistyczny
  aktorski
 • 1966. 06. 21
  Data śmierci
  Kraków

Aktorka. Ukończyła szkołę handlową i do 1939 pracowała w Krakowie w banku. Od kwietnia 1945 kształciła się w krakowskim Studiu I. Galla, prowadząc równocześnie administrację i sekretariat studia. W październiku 1946, po objęciu przez Galla Teatru Wybrzeże w Gdyni, weszła w skład zespołu artystycznego tego teatru, prowadząc również jego sekretariat. W latach 1949-53 grała w Teatrze im. Jaracza w Łodzi, współpracując z Gallem jako asystentka reżysera. W latach 1953-63 występowała w Teatrze Młodego Widza (Rozmaitości) w Krakowie. W ostatnich latach pracowała w Estradzie Krakowskiej.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1963
  Film fabularny
  Obsada aktorska (żona malarza)
  odcinki:
  JULIA (1)
 • 1962
  Film fabularny
  Obsada aktorska (gospodyni proboszcza)
  odcinki:
  2
2022.01.18 00:50:47
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski