Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Tadeusz Szyma

 
zwiń

 • 1942. 09. 27
  Data urodzenia
  Częstochowa
 • 2012
  Odznaczenie
  Krzyż Wolności i Solidarności
 • 2015
  Odznaczenie
  Srebrny Medal "Gloria Artis - Zasłuzony Kultury"
 • 2017
  Odznaczenie
  Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za "wybitne zasługi w działalności dziennikarskiej i redakcyjnej"
 • 2019. 04. 05
  Data śmierci
  Kraków

Dziennikarz, krytyk filmowy, poeta, reżyser filmów dokumentalnych. W latach 1978–91 redaktor "Tygodnika Powszechnego". W latach 1991-96 wykładowca Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od roku 1991 związany z Telewizją Polską, m.in. jako kierownik redakcji filmu dokumentalnego (1994-96) i wiceszef redakcji dziecięcej i młodzieżowej (do roku 2000), od roku 2016 członek Rady Programowej TVP. W ostatnich latach wykładowca Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie oraz stały współpracownik miesięcznika "Kino".

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2021.04.03 01:53:16
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman