Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Marian Friedmann

Marian Friedmann - galeria

 
zwiń

 • 1917. 12. 08
  Data urodzenia
  Kraków
 • 1948
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Państwowa Wyższa Szkoła Aktorska w Warszawie
 • 1983. 09. 03
  Data śmierci
  Warszawa; pochowany na Cmentarzu Prawosławnym na Woli

Aktor. W czasie wojny uczęszczał w Krakowie na tajne kursy teatralne, następnie był aktorem i dekoratorem krakowskiego Teatru Podziemnego Adama Mularczyka. Po otwarciu w lutym 1945 Studia przy Starym Teatrze w Krakowie kontynuował w nim naukę, a w sezonie 1945/46 wszedł do zespołu aktorskiego tego teatru. W sezonie 1946/47 grał w Teatrze Miejskim w Białymstoku, w latach 1947-53 w Teatrze Nowym w Warszawie, w latach 1954-57 był aktorem Teatru Narodowego, przy czym od 1955 występował też na scenie połączonego z nim Teatru Współczesnego, w którym następnie, po podziale zespołów w 1957, pozostał do końca życia.

Ojciec aktora Stefana Friedmanna.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2021.06.14 00:36:24
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski