Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Stefan Wroncki

 
zwiń

 • 1899. 06. 08
  Data urodzenia
  Kijów
 • 1936
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Reżyserski PIST w Warszawie
 • 1973. 07. 15
  Data śmierci
  Warszawa

Właściwie: Stefan Majkowski. Aktor, reżyser teatralny. Działalność sceniczną rozpoczął w 1919. Występował m. in. w Warszawie, Katowicach, Grudziądzu, Lwowie, Poznaniu i Łodzi. Podczas wojny przebywał w Warszawie i pracował w kuchni koleżeńskiej ZASP-u, a następnie był więźniem obozu koncentracyjnego w Stutthof. W latach 1945-48 był aktorem i reżyserem Miejskich Teatrów Dramatycznych w Warszawie. W sezonie 1948/49 występował w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Od 1950 grał w Teatrze Domu Wojska Polskiego (Dramatycznym) w Warszawie, w 1969 przeszedł na emeryturę, ale nadal występował w tym teatrze. Pisał (pod nazwiskiem Majkowski) utwory dramatyczne.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2020.09.29 01:36:22
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman