Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Helena Chaniecka

Helena Chaniecka

 
zwiń

 • 1910. 06. 23
  Data urodzenia
  Krasnojarsk na Syberii
 • 1929
  Egzamin eksternistyczny
  ZASP
 • 1971. 01. 03
  Data śmierci
  Kraków; pochowana na Cmentarzu Rakowickim (kwatera XIII b zachodnia, grób 1, narożnik północno-zachodni, w drugim rzędzie)

Właściwie: Helena Chrul-Tosik.
Aktorka. Do Polski przyjechała w 1921. Najprawdopodobniej w latach 1927-30 występowała w Teatrze Polskim w Poznaniu. Później występowała w teatrach w Katowicach, Toruniu, Łodzi, Kaliszu i Lwowie. W sezonie 1945/46 była aktorką Starego Teatru w Krakowie. Na sezon 1946/47 przeniosła się do Teatru im. Wyspiańskiego w Katowicach, po roku wróciła do Krakowa i występowała w Teatrach Dramatycznych, a po ich podziale w 1954 była do końca życia aktorką Teatru im. Słowackiego. Była aktorką przede wszystkim komediową, w latach powojennych jedną z najpopularniejszych aktorek Krakowa.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2021.06.26 00:24:29
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor