Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Irena Orzecka

 

 • 1890. 06. 17
  Data urodzenia
  Szczypiorno k. Kalisza
 • 1964. 04. 04
  Data śmierci
  Jelenia Góra

Aktorka. Debiutowała w 1913, występowała m. in. w Kijowie, Wilnie, Warszawie, Toruniu, Poznaniu, Katowicach, Kaliszu, Łodzi, Grodnie i Białymstoku. Po wojnie, w 1945, zaangażowana została do Teatru Dolnośląskiego w Jeleniej Górze, gdzie występowała do 1949. W sezonie 1949/50 grała w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, od 1950 do śmierci znów w Teatrze Dolnośląskim w Jeleniej Górze.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1961
  Film fabularny
  Obsada aktorska (babina)
 • 1961
  Film fabularny
  Obsada aktorska (matka Niny)
 • 1960
  Film fabularny
  Obsada aktorska (babcia Józka Ciapuły)
 • 1960
  Film fabularny
  Obsada aktorska (nie występuje w napisach)
 • 1958
  Film fabularny
  Obsada aktorska (Jurgieluszka, babcia klozetowa w hotelu "Monopol"; w napisach nazwisko: Orzewska)
2020.07.24 00:27:50
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman