Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Anna Walewska

Anna Walewska
Fot. Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie

 
zwiń

 • 1892. 01. 22
  Data urodzenia
  Lwów
 • 1915. 04. 06
  Debiut teatralny
  w roli Henryka w operetce "Lalka" na scenie Teatru im. Słowackiego w Krakowie
 • 1977. 11. 20
  Data śmierci
  Kraków

Aktorka, śpiewaczka. Studiowała rzeźbę w krakowskiej ASP, równocześnie pobierała prywatne lekcje gry scenicznej. W latach 1915-19 była aktorką Teatru im. Słowackiego w Krakowie. W latach 1919-27 występowała sporadycznie w teatrach krakowskich: Nowości i Powszechnym oraz w przedstawieniach Krakowskiego Towarzystwa Operowego. W latach 1921-23 była w zespole Miejskiego Teatru Opera i Operetka, w sezonach 1923/24 i 1924/25 w krakowskim Teatrze Bagatela. W sezonach 1925/26 i od 1927/28 do końca życia związana była z Teatrem im. Słowackiego. Podczas okupacji pracowała jako kelnerka w kawiarni Plastyków w Krakowie. Była rzeźbiarką, aktorstwo było jej drugim zawodem.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1971
  Spektakl telewizyjny
  Obsada aktorska (Obywatelka)

Anna Walewska w internecie
schowaj

2020.01.01 04:11:13
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman