Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Mieczysław Piotrowski

 
zwiń

 • 1910. 05. 06
  Data urodzenia
  Lwów
 • 1950
  Nagroda
  Nagroda Państwowa III stopnia za całokształt działalności w dziedzinie karykatury
 • 1956
  Nagroda
  nagroda Prezesa Rady Ministrów za twórczość dla dzieci i młodzieży w dziedzinie ilustracji książkowej
 • 1962
  Nagroda
  Nagroda Państwowa I stopnia za ilustrację książkową
 • 1966
  Odznaczenie
  Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski
 • 1977. 12. 08
  Data śmierci
  Warszawa

Pisarz, scenarzysta, artysta plastyk. Studiował dziennikarstwo oraz malarstwo i grafikę na ASP w Warszawie. Jeszcze jako student pubikowal rysunki satyryczne w wielu pismach. Po ukończeniu studiów zajmował się rysunkiem satyrycznym, karykaturą, ilustracją książkową i prasową. Po wojnie mieszkał krótko w Łodzi, gdzie był wykładowcą i rektorem Wyższej Szkoły Filmowej (informację podajemy za słownikiem "Współcześni polscy pisarze i badacze literatury. T. 6"; najprawdopodobniej chodzi o Instytut Filmowy, PWSF powstała dopiero w 1948 roku). Następnie przeniósł się do Warszawy, gdzie współpracował z redakcją "Szpilek" publikując tam zarówno rysunki jak i teksty literackie.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Pierwowzory i ekranizowane sztuki
schowaj

 • 1978
  Film fabularny - telewizyjny
  Autor - PODRÓŻ ARYSTY PRZEZ LOTARYNGIĘ
2022.01.15 00:37:46
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor