Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Jerzy Śliwiński

 
zwiń

 • 1908. 05. 26
  Data urodzenia
  Łódź
 • 1929
  Egzamin eksternistyczny
  ZASP
 • 1969. 01. 25
  Data śmierci
  Warszawa; pochowany na Cmentarzu Bródnowskim

Aktor, reżyser teatralny. Na scenie zaczął występować w 1929 w Płocku, potem występował m. in. w Częstochowie, Łodzi, Lwowie i Warszawie. Po wybuchu wojny znalazł się w Grodnie i do 1941 występował w Państwowym Teatrze Polskim BSRR w Grodnie i Białymstoku. Po wkroczeniu Niemców przeniósł się do Warszawy, gdzie do 1944 występował w teatrach jawnych. Po zakończeniu wojny sąd ZASP-u skazał go za to na grzywnę i półroczne występy incognito. W 1945 występował w Teatrze im. Wyspiańskiego w Katowicach i w Teatrze Miejskim w Białymstoku., w 1946-47 w Teatrze Polskim i Teatrze Komedia Muzyczna w Szczecinie, w 1947 w Teatrze Nowym w Poznaniu i Teatrze Powszechnym TUR w Krakowie, w 1948-49 w Teatrze Klasycznym i Nowym w Warszawie, 1949-51 w Teatrze Narodowym, a w 1952-57 w Teatrze Ateneum. W ostatnich latach życia nie występował.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2019.12.31 01:25:59
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman