Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Joanna Wierzbicka

Również jako: Igor Zakrzewski (pseud.)

 
zwiń

 • 1931. 05. 23
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 2009
  Odznaczenie
  Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski
 • 2017. 05. 15
  Data śmierci
  Warszawa

Reżyser filmów dokumentalnych, specjalizująca się w tematyce przyrodniczej i turystyczno-krajoznawczej. Absolwentka Filologii Rosyjskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Od roku 1993 organizatorka odbywającego się w Tykocinie Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Braci Wagów.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

Nagrody indywidualne
schowaj

 • 1998
  Łódź (Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego) Nagroda Główna Nagroda pieniężna ufundowana przez Prezydenta Miasta Łodzi
 • 1991
  Łódź (Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego) Nagroda za działalność popularyzatorską
 • 1978
  Zakopane (Przegląd Filmów o Sztuce) Nagroda Zakopiańskich Warsztatów Wzorcowych
 • 1971
  Warszawa (Festiwal Filmów Krajoznawczych i Turystycznych) Nagroda Zarządu Głównego PTTK
 • 1965
  Warszawa (Konkurs Filmów Turystycznych) Nagroda Specjalna

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2020.02.10 01:21:27
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency