Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Mieczysław Nawrocki

Mieczysław Nawrocki

 
zwiń

 • 1900. 04. 10
  Data urodzenia
  Kniahinin Góra k. Stanisławowa
 • 1959
  Egzamin eksternistyczny
  reżyserski (6.11)
 • 1968. 05. 04
  Data śmierci
  Gdańsk

Aktor, reżyser teatralny, scenograf. Studiował w Instytucie Sztuki w Kijowie oraz na wydziale architektury w Grazu. W 1919 został dekoratorem teatru w Stanisławowie. Wkrótce zaczął tu występować jako aktor. Z Teatrem im. Fredry (potem im. Moniuszki) w Stanisławowie był związany do wybuchu wojny. Był współzałożycielem i działaczem Lwowskiego Związku Teatrów i Chórów Ludowych. W czasie wojny pracował w radzieckim wydziale sztuki w Stanisławowie oraz kontynuował twórczość malarską. Po przyjeździe do Polski, w latach 1945-50 był zastępcą naczelnika Wojewódzkiego Wydziału Kultury w Gdańsku, współorganizatorem powojennego życia artystycznego na terenie Wybrzeża, m. in. prezesem stowarzyszenia "Gdański Zespół Artystyczny", potem aktorem i reżyserem tego zespołu. W 1946 był kierownikiem administracyjnym Teatru Komedia w Gdyni, był też współorganizatorem Studia Muzyczno-Dramatycznego przy Teatrze Wybrzeże, współorganizatorem szkoły baletowej i jej wykładowcą w pierwszych latach działalności. Od roku 1948 do końca życia należał do zespołu Teatru Wybrzeże w Gdańsku.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1967
  Spektakl telewizyjny
  Obsada aktorska
 • 1967
  Spektakl telewizyjny
  Obsada aktorska
 • 1965
  Film fabularny
  Obsada aktorska (nie występuje w napisach; informacja za "Słownikiem Biograficznym Teatru Polskiego t. 2")
 • 1962
  Film fabularny
  Obsada aktorska
 • 1960
  Film fabularny
  Obsada aktorska (umierający Żmudzin; nie występuje w napisach; informacja za "Słownikiem Biograficznym Teatru Polskiego t. 2")
 • 1959
  Spektakl telewizyjny
  Obsada aktorska (Kajetan)
 • 1959
  Film fabularny
  Obsada aktorska (staruszek zabity w drodze do hydrantu)
 • 1959
  Film fabularny
  Obsada aktorska (nie występuje w napisach; informacja za "Słownikiem Biograficznym Teatru Polskiego t. 2")
 • 1958
  Film fabularny
  Obsada aktorska (Schmolde, właściciel piwiarni)
2020.05.20 02:02:42
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego