Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Irena Krasnowiecka

Irena Krasnowiecka

 
zwiń

 • 1923. 04. 15
  Data urodzenia
  Chełm Lubelski
 • 1944. 11. 29
  Debiut teatralny
 • 1947
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Wydział Aktorski PWST w Warszawie (z siedzibą w Łodzi)
 • 2001. 10. 29
  Data śmierci
  Warszawa; pochowana na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach (kwatera A32-Tuje-19)

Aktorka. Maturę zdała we Lwowie w 1940 roku. W tym samym roku została deportowana w głąb ZSRR, pracowała jako robotnica w kołchozie. Wydostała się z Rosji wraz z I Dywizją Piechoty im. Tadeusza Kościuszki. Występowała w Teatrze Frontowym, którym kierował jej późniejszy mąż, Władysław Krasnowiecki. Z teatrem tym przybyła do Lublina, gdzie zagrała Haneczkę w pierwszej powojennej inscenizacji "Wesela". W latach 1947-49 występowała w Teatrze Śląskim w Katowicach, a w latach 1949-79 w Teatrze Narodowym w Warszawie.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1960
  Spektakl telewizyjny
  Obsada aktorska
 • 1953
  Film fabularny
  Obsada aktorska (Diana, córka von Ballena)
 • 1946
  Film fabularny
  Obsada aktorska (Ira, przyjaciółka Teresy)
2021.05.31 00:17:03
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman