Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Julian Składanek

 
zwiń

 • 1907. 02. 17
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1932
  Wykształcenie - rok ukończenia studiów
  Oddział Dramatyczny przy Państwowym Konserwatorium Muzycznym w Warszawie
 • 1958. 05. 30
  Data śmierci
  Warszawa; pochowany na Starych Powązkach

Aktor i recytator radiowy. Przed wojną występował w teatrach we Lwowie i Łodzi. Okupację niemiecką przebył w Warszawie, w teatrach nie występował. W 1944 roku wziął udział w Powstaniu Warszawskim, a po jego upadku został wywieziony na roboty do Niemiec. Po powrocie do kraju grał w Warszawie, najpierw w Teatrze Narodowym, a od roku 1953 do końca życia w Teatrze Polskim. Szczególną popularność zyskał jako ceniony i nagradzany recytator i aktor w Polskim Radiu, do którego zaangażował się zaraz po powrocie z Niemiec. Od 1957 roku był do końca życia kierownikiem Teatru dla Dzieci Polskiego Radia. Był członkiem rzeczywistym ZASP. Był odznaczony m. in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

2019.12.30 01:12:42
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych