Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Barbara Halmirska

Barbara Halmirska
Fot. Dział Dokumentacji ZASP

 

 • 1899. 12. 02
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1973. 01. 27
  Data śmierci
  Warszawa; pochowana na Starych Powązkach

Właściwie: Barbara Pestrakiewicz. Aktorka, śpiewaczka. Karierę sceniczną rozpoczęła w 1922 w warszawskim kabarecie "Stańczyk". Następnie grała w teatrach muzycznych w Częstochowie, Wilnie, Poznaniu, Warszawie, Lwowie i Bydgoszczy. W 1941 grała w jawnym warszawskim teatrze rewiowym. Po wojnie występowała początkowo w Toruniu, a następnie w latach 1947-49 w łódzkim Teatrze Literacko-Satyrycznym Osa, a w latach 1949-71 należała do zespołu warszawskiego Teatru Syrena.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1962
  Film fabularny
  Obsada aktorska (znajoma Wiewiórskiego w kawiarni "Klubu Literatów")
 • 1959
  Film fabularny
  Obsada aktorska (sąsiadka Andrzeja)
 • 1948
  Film fabularny
  Obsada aktorska ("wielokrotna" mężatka wychodząca z USC)
2019.12.21 01:02:15
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski