Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Ewa Kunina

Ewa Kunina
Fot. Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie

 

 • 1889. 08. 04
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1963. 03. 14
  Data śmierci
  Warszawa; pochowana w Alei Zasłużonych na Starych Powązkach (grób 34)

Aktorka. Do zawodu aktorskiego przygotowywała się pod kierunkiem W. Brydzińskiego i A. Zelwerowicza. Debiutowała w 1914 r. w Teatrze Polskim w Kijowie, ale głównie grała w teatrach warszawskich. Była członkinią "Reduty". W l. 1933-39 była kierownikiem administracyjnym teatru szkolnego Instytutu Reduty. Podczas okupacji niemieckiej pracowała jako kelnerka w kawiarence "Znachor". Po wojnie krótko grała w Krakowie i Łodzi, od 1950 r. do końca życia występowała w Teatrze Narodowym w Warszawie. Była wieloletnią, zasłużoną działaczką ZASP.

Była żoną znanego rzeźbiarza Henryka Kuny.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1949
  Etiuda szkolna
  Obsada aktorska
 • 1949
  Etiuda szkolna
  Obsada aktorska (matka porucznika)
 • 1947
  Film fabularny
  Obsada aktorska (więźniarka)
 • 1933
  Film fabularny
  Obsada aktorska
 • 1933
  Film fabularny
  Obsada aktorska (właścicielka mieszkania wynajmująca Jadzi pokój; nie występuje w napisach)
2020.01.25 01:03:25
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman