Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Mieczysław Szcześniak

Mieczysław Szcześniak

 
zwiń

 • 1964. 07. 09
  Data urodzenia
  Kalisz
 • 1999
  Nagroda
  "Fryderyk '98" w kategorii: wokalista roku
 • 2000
  Nagroda
  "Fryderyk '99" w kategorii: wokalista roku

Muzyk, piosenkarz. Brał udział w konkursie Debiutów na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 1985 roku, gdzie otrzymał główną nagrodę im. Anny Jantar. W 1987 rozpoczął studia w Katowicach na Wydziale Wokalistyki i Jazzu. W tym samym roku wystąpił na Międzynarodowym Festiwalu Jazz Jamboree. Na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Sopot '89 zdobył główną nagrodę Bursztynowego Słowika oraz Nagrodę Dziennikarzy. Jego debiutancki album - "Niby Nowy" - ukazał się w 1990. Do 1992 roku śpiewał standardy jazzowe, soul i blues. Od 1993 związał się z nurtem muzyki chrześcijańskiej, rozpoczynając współpracę z grupą "New Life M." oraz chórem "Deus Meus", z którymi wydał łącznie pięć płyt. Kolejne dwie płyty to: "Raduj się świecie" i "Czarno na białym" (nominacja w kategorii Album Roku Pop - Fryderyki '98).

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 2007
  Serial fabularny
  Obsada aktorska
  odcinki:
  Z OGNIEM I MIECZEM (26)

Varia
schowaj

2019.12.30 01:14:20
© 1998-2021 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor