Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Antoni Majak

Antoni Majak
Fot. Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie

 

 • 1911. 01. 16
  Data urodzenia
  Warszawa
 • 1994. 12. 25
  Data śmierci
  Warszawa

Śpiewak, reżyser teatralny, kierownik artystyczny teatru, pedagog. Kształcił się w latach 1928-31 w Konserwatorium Muzycznym w Warszawie, jednocześnie występował jako chórzysta w teatrach warszawskich. W sezonie 1938/39 należał do zespołu solistów Teatru Wielkiego w Warszawie. W czasie okupacji doskonalił głos, brał udział w koncertach pod auspicjami RGO, a w kwietniu 1944 wystąpił w teatrze jawnym. Po powstaniu warszawskim był więźniem Oświęcimia i innych obozów. Do kraju wrócił w 1946 i został zaangażowany do zespołu solistów Opery Śląskiej w Bytomiu (do 1955). W 1953 zadebiutował jako reżyser. W latach 50. występował także w Operze w Poznaniu. W latach 1960-78 był czołowym solistą i reżyserem Opery Łódzkiej, a w sezonie 1960/61 także jej kierownikiem artystycznym. W roku 1978 przeszedł na emeryturę, ale nadal reżyserował i występował gościnnie. Miał bogaty repertuar koncertowy, nagrywał płyty, współpracował z Polskim Radiem i Telewizją. Był cenionym pedagogiem łódzkiej PWSM w latach 1971-79.

Filmografia
chronologicznie ↓  ↑  | wg rodzajów | wg funkcji | zwiń

  Obsada aktorska
  schowaj

 • 1994
  Film fabularny
  Obsada aktorska (starszy pan)
 • 1991
  Film fabularny
  Obsada aktorska (dziadek Janka)
 • 1988
  Film fabularny - telewizyjny
  Obsada aktorska (mąż)
 • 1988
  Spektakl telewizyjny
  Obsada aktorska (Eks-Hrabia)
 • 1976
  Film fabularny - krótkometrażowy
  Obsada aktorska
 • 1968
  Serial fabularny
  Obsada aktorska (żołnierz niemiecki przebierający się w ubranie Czereśniaków; nie występuje w napisach)
  odcinki:
  ZAMIANA (9)

Inne nagrody dla ważniejszych filmów
pokaż

2020.10.23 01:11:45
© 1998-2022 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor